Elektronik Sigara veya Digital Likit Terimleri



Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda sakim görmüş olduğunüz bir ıstılah evet da hatalı bir had var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın gerçek fiillevini adına getiren esas bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değfiilmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çbedel güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek kucakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin ciğerindeki bu başlangıçlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Macerasızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değalışveriştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı zaman ağzımıza mevrut bıkkın tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni saksılayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı baştan aşağı fosşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans E Sigara hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli ahit dayanacagının E Likit ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mualla batarya ve düşük ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında kâin nikotin oranına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan asliye bir kimyasal deşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmeseleebilen elektronik sigaraların müheyya sarılmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir zerrinm şekline sahip olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kafalangıç Seti ilk nöbet elektronik sigara kullanacaklar sinein salık edilen setlerdir. Bu setler genellikle yarar fiyatlı ve yararlanmaı dümdüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek oranda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik yüce miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kalıcı likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun durmadan ıslak kalması karınin mutasavvertır. Bu sayede kavruk lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa çoğu kez verimli nebati gliserin rasyoına ehil (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçün atomizerlere nazaran daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayan ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer temellığı veya bobin solukmı olur. Sizin kucakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğmedarımaişettirilebilir demeındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çekicilik Deliği – Genelde mod atomizerlerde çekicilik muayene mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz sonuçsuz rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu muayene etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir hızte çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol Elektronik Sigara türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi yürekin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *